Drobečková navigace

Úvodní stránka > Fasády > Druhy fasád

Druhy fasád

Vybíráme druh fasády

Vzhled domu je zásadně ovlivňován svojí fasádou, tedy jakousi tváří, která však neplní jen funkci estetickou ale má také chránit dům před nepřízní počasí a je li vhodně vybrán typ fasády a je správně provedena, zajišťuje regulaci mikroklimatu uvnitř domu. Následující přehled Vám pomůže ve snadnější orientaci při jejím výběru.

Omítky můžeme rozdělit na:

Minerální omítky - základem je písek a pojivo, kterým může být vápno, cement či sádra. Smícháním s vodou vznikne max. paropropustná tvrdá slupka, která je ovšem hodně nasákavá a proto musíme omítku proti dešti ošetřit nátěrem. Vyrábějí se tzv. šlechtěné minerální omítky, které jsou již zbarvené a mají stálejší vlastnosti než ty natírané.


Disperzní omítky - jsou max. vodoodpudivé . Jako pojivo se užívají umělé pryskyřice, takže omítka je i přes svou tenkost vysoce odolná vůči klimatickým změnám., je pružná, neztráví barvu a nemusí se natírat. Tento typ omítek není vhodný pro rekonstrukce.

 
Silikátové omítky - jako pojivo se využívá draselné vodní sklo. Jsou vysoce paropropustné a hydrofobní, a dodávají se v různých odstínech. Jsou vhodné pro konečnou úpravu historických objektů.

 
Sanační omítky - se používají tam, kde se fasáda potýká s vlhkostí od země. Při tuhnutí sanační omítky se vytvoří omítkový vysoce porézní systém s extrémní paropropustností. Voda se pak ze zdiva stačí odpařit tak rychle, že se na povrchu nestačí vytvořit výkvěty soli a plísně.


Izolační omítky - minerální omítky obsahující lehké příměsi (keramzit, pemza, expandovaný polystyren), jež zaručují až šestkrát lepší izolační podmínky než běžné minerální omítky. Patří mezi ně např. Terralit, což je tepelně izolační suchá malta na bázi perlitu.


Ekologické omítky - jde o čistě přírodní a ekologické produkty bez dalších chemických přísad obsahující jen hlínu a písek. Mají výborné vlastnosti - regulují vlhkost, akumulují teplo, propouštějí vodní páry, mají neomezenou skladovatelnost a lze je nanášet téměř na všechny druhy podkladů.


Zavěšené fasády - jde o systémy zavěšené na vnější plášť domu tak, aby zůstala mezi oběma částmi vzduchová mezera sloužící pro odvětrání vlhkosti. Základem systému je rastr, jakýsi nosný prvek budoucí fasády. Bývají to dřevěné latě či kovové profily. Na ně se pak zavěsí vnější plášť jako jsou např. plastové panely, betonové kameny a kovové či skleněné tabule. Tento systém se vyznačuje vyšší cenou., ale i velmi dlouhou životností.


Tepelně izolační fasádní systémy mokrou cestou - jsou v současné době nejpoužívanější technologií zateplujících fasád. Jsou založeny na použití izolantů z minerálních desek či polystyrenu. Jsou rozšířené především díky dobré ceně a rychlosti aplikace. Na druhou stranu se při špatné aplikaci vyznačují neprodyšností a tedy i špatnou paropropustností.

Mám zájem o bližší informace.

MÁME VYSOUŠEČE VLHKOSTI ZDIVA A PODLAH nejvýkonnější na trhu až 90L- 24hod.

VLASTNÍME NOVÉ MOBILNÍ TRYSKÁNÍ -PÍSKOVÁNÍ

ŽULOVÉ A KAMENNÉ SOKLY

Tryskání - pískování
Tryskání (pískování) se nejčastěji využívá jako předúprava povrchu před aplikací nátěrových hmot nebo před nanášením žárového nástřiku. Tryskání je zároveň nejúčinnější metodou, jak odstranit z materiálu staré nátěry a rez. Tryskáním je také dosaženo vhodných drsností pro další povrchovou úpravu a odmaštění. Je využíváno především u kovů, výrobků z kovu, ocelových konstrukcí, ale i jiných materiálů, jako je beton, obkladové desky, fasády, kamen,žula,dřevo atd.

Tryskání provádíme přímo u zákazníka pomocí našich mobilních tryskacích jednotek.

Tryskáme ocelové mosty, ocelové konstrukce, betonové nádrže, betonové mosty, zásobníky krmných směsí, zemědělské stroje a zařízení, vleky, návěsy a součásti automobilů, potrubí, kovářské výrobky, nátěry na výrobcích, cihly, beton, kamen,žula,schody, památky, sklo atd.

NOVĚ PRÁCE S MINIBAGREM

YANMAR SV08-1
Bagrování k těžko přístupným místům a terénu při stažení pásů projede 70cm i do domu
možnost hydraulického kladiva pro demolice betonů,zdiva atd.
YANMAR SV08-1 je superkompaktní, vysoce spolehlivý a efektivní. Je to minibagr se zvýšenou ochranou obsluhy a je vhodný pro práce, kde je velmi omezený pracovní prostor.
Drenáže – okop kolem domu,přípojky,porovnání terénu svahovou lžící atd.Hydraulické kladivo pro demolice betony,zdivo a jiné pevné materiály.
Možnost dovozu i odvozu materiálu - hydraulický sklápěcí vlek 3,5t.

Hmotnost: 1065 kg
Hloubka kopání: 1400/1500 mm
Maximální dosah: 1950/2050 mm
Poloměr otáčení: 725 mm
Pracovní síla (rameno/lopata): 690 / 1100 kgf
Délka: 2600 mm
Šířka: 680/840 mm
Výška: 1550/1650 mm

KOPÁNÍ
DEMOLICE

Hydraulické kladivo pro minibagr

Vyhledat v textu

zelená úsporám

lmstav